• zaloguj się
  • utwórz konto

Studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

PODYPLOMOWE STUDIA PSYCHOTERAPII

Szczegóły
Kod SP-PD
Jednostka organizacyjna Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu
Kierunek studiów PODYPLOMOWE STUDIA PSYCHOTERAPII
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Czas trwania 4-letnie
Godziny otwarcia sekretariatu pn, pt: 8.00 - 13.30
wt, cz: 9.00 - 11.00
śr: 8.00 - 12.30
Adres WWW https://pwt.wroc.pl/studia/oferta-dydaktyczna/podyplomowe-studia-psychoterapii
Wymagany dokument
  • Odpis lub poświadczona przez uczelnię kopia dyplomu ukończenia studiów uprawniających do podjęcia studiów podyplomowych. W przypadku ukończenia studiów wyższych za granicą oryginał dyplomu oraz jego tłumaczenie na język polski, a także dokument potwierdzający nostryfikację dyplomu lub zaświadczen
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Psychoterapia

„Człowiek jest istotą stworzoną przez Boga na Jego obraz i podobieństwo. Ten obraz i podobieństwo zostały zniekształcone przez grzech, co zaburzyło harmonię pomiędzy człowiekiem a kochającym go Bogiem oraz innymi ludźmi, a także doprowadziło do wewnętrznego skonfliktowania w człowieku”

Dla kogo te studia?

Podyplomowe Studia Psychoterapii przy Papieskim Wydziale Teologicznym przygotowują do pracy profesjonalnych psychoterapeutów identyfikujących się z wartościami chrześcijańskimi.

Studia na PSP PWT adresowane są do osób identyfikujących się z chrześcijaństwem i jego zasadami; posiadających wykształcenie wyższe i tytuł magistra w zakresie psychologii, pedagogiki, socjologii, filozofii, teologii, nauk o rodzinie, tytułu lekarza medycyny ze specjalizacją z psychiatrii. Istnieje możliwość przyjęcia na PSP PWT osoby z wykształceniem innym, niż wyżej wymienione zwłaszcza w zakresie nauk społecznych i humanistycznych. Decyzja o tym może zostać wydana przez Dyrektora PSP PWT na podstawie pozytywnej opinii Koordynatora Merytorycznego PSP PWT.

Akredytacja Stowarzyszenia Psychoterapeutów Chrześcijańskich w Warszawie

W roku 2022 roku Podyplomowe Studia Psychoterapii przy Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu uzyskały akredytację Stowarzyszenia Psychoterapeutów Chrześcijańskich w Warszawie. Jest ona jest potwierdzeniem wysokiego poziomu merytorycznego Studiów oraz gwarancją akceptacji zrealizowanych przez słuchacza zajęć w procesie starania się o wydanie certyfikatu psychoterapeuty SPCh.

Studia uwzględniają wszelkie aktualne regulacje prawne. Obecnie trwają prace nad ustawą o zawodzie psychoterapeuty. Polska Rada Psychoterapii, której członkiem jest Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich aktywnie uczestniczy w pracach nad ustawą. Aktualne informacje dotyczące przebiegu prac i rekomendacje dla przyszłych psychoterapeutów można sprawdzić na profilu Facebook Polskiej Rady Psychoterapii (Zobacz).

Psychoterapia integratywna

Głównym podejściem, z którym zapoznają się słuchacze, jest psychoterapia integratywna, ujmująca człowieka jako jako istotę, w której sfery fizyczna, psychiczna i duchowa są od siebie zależne, wzajemnie się przenikają i na siebie oddziałują. Korzystając z bogatego dorobku psychoterapii psychodynamicznej i poznawczo-behawioralnej, psychoterapeuta integratywny koncentruje się nie tylko na procesach emocjonalnych i poznawczych, ale bierze również pod uwagę duchowe aspekty funkcjonowania pacjenta.

Koszt

  • Studia są odpłatne.
  • W roku 2024/2025 koszt pierwszego roku studiów wynosi 11 000 zł.

Ogólne zasady kwalifikacji

    • Zapoznaj się z ogólnymi zasadami rekrutacji na bieżący rok (limity miejsc, opłaty, komisje rekrutacyjne): kliknij
    • Zapoznaj się z ogólnymi zasadami rekrutacji na studia podyplomowe na bieżący rok: kliknij

Kierunkowe zasady kwalifikacji na Podyplomowe Studia Psychoterapii

      1. Zasadniczym wymogiem jest uzyskane wykształcenie wyższe magisterskie określone w zarządzeniu rekrutacyjnym Rektora.
      2. Ze względu na misję kierunku kandydaci powinni identyfikować się z wartościami chrześcijańskimi.
      3. Oprócz wymaganych w rekrutacji dokumentów wymienionych w zarządzeniu Rektora, kandydaci mogą przedstawić dodatkowe dokumenty, wymienione w opisie rozmowy kwalifikacyjnej.
      4. Rozmowa kwalifikacyjna jest głównym kryterium kwalifikacyjnym (oprócz przygotowania i złożenia wymaganych dokumentów i informacji z ankiet w IRK).
      5. Rozmowa kwalifikacyjna może obejmować następujące elementy:
          • Doświadczenie zawodowe: uwzględniane jest doświadczenie zawodowe kandydatów, które może obejmować praktykę w dziedzinie psychologii, socjologii, pracy z pacjentami lub innym pokrewnym obszarze.
          • Język polski: kandydaci muszą wykazać się znajomością języka polskiego na poziomie umożliwiającym swobodne zrozumienie i komunikację w trakcie zajęć.
          • Motywacja i cele: kandydaci powinni przedstawić motywację do podjęcia studiów psychoterapeutycznych oraz jasno sformułowane cele związane z tą dziedziną. Ocena dotyczy zrozumienia znaczenia psychoterapii, zaangażowania w rozwój osobisty oraz zainteresowania pracą terapeutyczną.
          • Umiejętności interpersonalne: ocenie poddawane są umiejętności komunikacyjne, empatia, gotowości do współpracy z pacjentami oraz zdolność do nawiązywania i utrzymywania relacji terapeutycznej.
          • Wiedza teoretyczna: kandydaci powinni wykazać się podstawową wiedzą z zakresu psychologii.
      6. Dodatkowe punkty w rozmowie kwalifikacyjnej: ocena może uwzględniać dodatkowe dokumenty, takie jak:
          • rekomendacje od pracodawców
          • listy referencyjne
          • inne dowody osiągnięć w dziedzinie psychoterapii
          • itp.
      7. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oceniana jest ewentualna tymczasowa lub trwała niewystarczalność formalna dotycząca wykształcenia (np. dyplom licencjata).

Harmonogram kwalifikacji

Sprawdź harmonogram rekrutacji na bieżący rok: kliknij