• zaloguj się
  • utwórz konto

Studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne - moduł praktyk

Szczegóły
Kod K-PD3
Jednostka organizacyjna Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Czas trwania 1 rok
Wymagany dokument
  • Odpis lub poświadczona przez uczelnię kopia dyplomu ukończenia studiów uprawniających do podjęcia studiów podyplomowych. W przypadku ukończenia studiów wyższych za granicą oryginał dyplomu oraz jego tłumaczenie na język polski, a także dokument potwierdzający nostryfikację dyplomu lub zaświadczen
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

praktykantka

W wychowaniu chodzi o to, ażeby człowiek się stawał coraz bardziej człowiekiem, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich. (św. Jan Paweł II)

Dla kogo ten program?

Ten program jest przeznaczony dla osób posiadających tytuł magistra teologii lub posiadaczy tytułu równorzędnego, którzy pragną uzupełnić studia o moduł praktyk i uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela religii w przedszkolu, szkole podstawowej i ponadpodstawowej.

Co dają Ci te studia?

Te studia umożliwiają uzyskanie brakujących kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii we wszystkich typach szkół (z wyjątkiem szkół specjalnych).

Koszt

  • Studia są odpłatne.
  • Koszt za cały program w r. akad. 2024/2025 wynosi 680.00 zł (w przybliżeniu 6% kosztu programu K-PD2)

Program - szczegółowa struktura modułu 5

  • Praktyka szkolna w zakresie dydaktycznym: przedszkole, 30 godz., 2 ects, rok 2 (zaliczenie)
  • Praktyka szkolna w zakresie dydaktycznym: szkoła podstawowa [cz. 1: kl. I-IV], 30 godz., 2 ects, rok 2 (zaliczenie)
  • Praktyka szkolna w zakresie dydaktycznym: szkoła podstawowa [cz. 2: kl. V-VIII], 60 godz., 4 ects, rok 2 (zaliczenie)

Słowniczek dla kandydata

  • ECTS: międzynarodowy standard punktowego obliczania pracy studenta (European Credit Transfer System). 1 pkt ECTS oznacza od 25 do 30 godzin pracy studenta (wliczając zajęcia kursoryczne oraz własne studium)
  • Studia podyplomowe: to inna niż studia wyższe i szkoła doktorska forma kształcenia, przeznaczona dla kandydatów posiadających kwalifikacje co najmniej pierwszego stopnia. By rozpocząć studia podyplomowe, należy posiadać dyplom studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Różnice w wymaganiach formalnych każda uczelnia określa indywidualnie. Po ich zakończeniu otrzymuje się świadectwo ukończenia studiów podyplomowych (nie jest to dyplom). Program kształcenia studiów podyplomowych wymagać może złożenia przez słuchacza pracy końcowej lub egzaminu końcowego. Do podjęcia studiów podyplomowych potrzebny jest dyplom ukończenia studiów I stopnia (licencjat, inżynier) lub II stopnia (magister). Nie ma wymogu, by kierunek I lub II stopnia był zgodny z podejmowanym programem studiów podyplomowych.